TEDARİKLİOL ®  Bayilik ve XML Bayiliği

BAŞVURU ;

XML Tedarik sistemimize başvuru yapabilmek için öncelikle bir vergi mükellefiyetinizin olması gerekmektedir. Bayimiz olabilmeniz için kriterlerimize uygun bir web siteniz olması gerekmektedir.

Ardından Tedarikliol Xml Paketi satın almanız gerekmektedir. Tıklayınız.

Başvurunuzun bize ulaşmasının ardından gerekli kontrol yapıldıktan sonra uygun görüldüğü takdirde, kayıtlar ve evraklar (Vergi Levhası, imza beyannamesi, kimlik fotokopisi) tamamlanarak iş ortaklığınız aktif edilmektedir.

Türkçede stoksuz satış olarak da ifade edilen Drop shipping, stok tutmak yerine, gelen siparişleri tedarikçi firmaya yönlendirerek, ürünleri tedarikçinin deposundan müşteriye ulaşması üzerine kurulu bir iş modelidir. Düşük sermaye ve işletme giderleri gibi avantajları olduğu için özellikle e-ticarete yeni başlayan girişimciler tarafından tercih edilir. Bazı ürün gruplarında bu hizmeti vermeye başladık.

Kullanım şekli olarak, stok tutmayan yeni e-ticaret işletmeleri tedarikçileri aracılığı ile bu ürünleri e-ticaret sitelerinde sergiler ve son kullanıcıların satın almalarına olanak sağlarlar. Böylece depo’da stok tutulmayan ürünlerde satışa sunulmuş olur ve gönderimi tedarikçinin deposu üzerinden sağlanır.

 

Ürün Kar Oranları ;

Ürün kâr oranları, XML Bayilik Sözleşmesinde belirtilmiştir. XML çıktısında size, KDV dahil olarak son kullanıcı satış fiyatları ile gönderilmektedir.

Çesitli dönemlerde sizler için hazırladığımız kampanyalar sayesinde sizde müsterilerinize uygun fiyatlar sunabilme imkanı buluyorsunuz.

 

Faturalandırma ;

Olusturdugunuz siparislerin faturaları sipariş gününde kesilmektedir.

 

İade ve Garanti Şartları ;

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik vasfını kaybetmis, bir baska müşteri tarafından satın alınamayacak olan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir. Toptan satış ürünleri, çoklu alımlar, Elektronik cihazlar, hijyenik ürünler, özel üretim ürünlerin iade ve değişim yapılmamaktadır.

Bayi tarafından iade yapılan ürünlerde nakit yada kredi kartına ödeme olarak iade yapılmamaktadır. İade edilen ürün bakiyenize artı olarak eklenmektedir.

Tüm ürünler kargoya verilmeden önce mutlaka kamera denetiminde kontrol edilir. Kargoda oluşabilecek sorunlar için mutlaka müşterinizi uyarmanız, ilgili Kargo kuryesi yanında paketini açması ve kontrol etmesi, herhangi bir sorun ile karşılaşılması halinde mutlaka hasar tespit tutanağı tutturulmalı aksi takdirde hasarlarda ki sorumluluk alıcı ve satıcıya aittir.

 

XML Tedarigi ve Kullanımı ;

Aldıgınız XML hizmetini sadece vereceginiz IP üzerinde konumlanan tek domain üzerinden kullanma hakkı verilmistir.

Ürün resimlerini tüm sosyal medya hesapları üzerinde kullana bilirsiniz.

Ürünlerin pazar yeri sitelerinde satışı serbesttir. Dilediğiniz tüm platformlarda satış yapabilirsiniz.

XML Bayilik Sözleşmesi yıllık olarak yapılmaktadır ve her yıl yenilenmektedir. ilk yıl 1.000 TL ücret olup sonraki yıllar 500 TL dir. Cirosu 30.000 TL/Yıl olanlardan ücret alınmayacaktır.